Obóz zimowy Bormio + Livigno narty i snowboard 2021 wiek 13 - 19 lat

Obóz młodziezowy 2021 Bormio + Livigno - Ski Safari narty/snowboard
Włochy / Bormio [13 - 19 lat]

15.01 - 24.01.2021 cena za osobę  1969 zł

29.01 - 07.02.2021 cena za osobę  1969 zł

12.02 - 21.02.2021 cena za osobę  2219 zł

 

Bormio+Livigno obóz narciarsko-snowboardowy
Ski Safari w narciarskim raju - Alta Valtellina! Relax & Fun na stokach wśród alpejskich szczytów zarówno dla wytrawnych narciarzy jak i dla amatorów chcących doświadczyć nowych przygód, a do tego relaks w termach i zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych w Livigno.

Uzależniony od zimowych widoków? Jedź z nami odpocząć od szkolnych ławek w ferie !

Alta Valtellina - malownicza dolina w Lombardii nieopodal granicy ze Szwajcarią, rozsławiona przez popularne ośrodki narciarskie takie jak Bormio i Livigno. Region Alta Valtellina oferuje niepowtarzalną włoską atmosferę, mistrzowskie, świetnie przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 200 km, 65 nowoczesnych wyciągów, chwile relaksu w wodach termalnych.

Szusować będziemy w 4 ośrodkach:
Livigno - jeden z najlepszych ośrodków w regionie, oferujący aż 115 km tras, zakupy duty free i jeden z największych snowparków w Europie Mottolino Snow Area, który przyciąga wielu riderów.

Bormio - będące sercem doliny, oferuje 50 km wspaniałych, szerokich tras wokół góry Cima Bianca, alpejskiego 3-tysięcznika. Znajdziemy tutaj trasy zarówno dla wymagających (20 km tras czarnych) jak i dla mniej wymagających amatorów białego szaleństwa (20 km tras czerwonych i 10 km niebieskich)>> >> Webcamera
Najbardziej spektakularne tutejsze odcinki to:
- legendarne Stelvio - trasa zawodów Pucharu Świata w biegu zjazdowym mężczyzn, uważana za jedną z najtrudniejszych technicznie na świecie, liczy 3230 m i różnicy poziomów 1010 m, a zawodnicy osiągają tutaj prędkość ponad 100 km /h !
- Betulle i Valbella - dla zwolenników adrenaliny
- Cima Bianca - Bormio - najdłuższy, 8 km zjazd o różnicy poziomów 1787 m

Santa Caterina - nieco mniejszy od swoich poprzedników ośrodek oferujący 35 km tras, ale dolną stację kolejki Plaghera, która wwiezie nas na Cresta Sobretta, mamy zaledwie 450 metrów od hotelu Milano, w którym wypoczywamy ! Po dotarciu na szczyt na wysokości ponad 2800 m n.p.m. można zjechać na nartach aż do samego centrum Santa Caterina.

Cima Piazzi-San Colombano - ośrodek sąsiadujący z Bormio, oferujący 25 km tras. Pomimo małego obszaru, cieszy stosunkowo krótkimi kolejkami i piękną panoramą.

PROGRAM:
NA STOKU
RELAX & FUN
- Codzienna jazda w ferie na nartach lub snowboardzie po świetnie przygotowanych trasach, dwa poziomy zaawansowania (średnio zaawansowany i zaawansowany) i wszystko w relaksującej atmosferze dobrej zabawy w skrócie RELAX & FUN!

Kadra zadba o dobrą i bezpieczną zabawę oraz luz na stoku pamiętając, aby każdy wrócił z uśmiechem na twarzy i powiedział, było EKSTRA!

2 godzinne szkolenia na stoku. Kadra zapewnia każdego dnia na stoku ok. 2 godzinne zajęcia z jazdy na nartach lub snowboardzie dzieląc się swoją wiedzą instruktorską i pasją do białego szaleństwa! Z pewnością poprawicie swoją technikę lub nauczycie się czegoś nowego.

Każdy jeździ w grupie według swoich umiejętności

Średnio zaawansowana - zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na luzie doskonalisz jazdę na łagodnych czerwonych trasach, nawet na czarnych chociaż czujesz, że ciągle się uczysz!
Zaawansowana - jesteś doskonałym narciarzem/snowboardzistą, który potrafi jeździć wszędzie i w każdych warunkach. Robisz to wyśmienicie, stylowo i technicznie.

Resztę czasu na stoku spędzacie poruszając się po ustalonych trasach z kadrą pozostając z nią w stałym kontakcie. Nasza kadra swoim czujnym okiem zadba o Wasze bezpieczeństwo i dobrą zabawę do końca wyjazdu.

APRES SKI
zimowy chillout
- Poza stokiem też można fajnie spędzić czas! Wieczorem ładujemy baterie na następny dzień jazdy po stokach, chillujemy i spędzamy czas w grupie! Pomysłowi wychowawcy grup zajmą się zorganizowaniem dla Was alpejskiego chillu, pomogą wstydliwym się zintegrować, a rozrywkowym pokażą jak rozkręcić się jeszcze bardziej.

relaks w Bormio Terme - Dla odprężenia i regeneracji po dniu spędzonym na stoku, dla nowych pokładów energii! Polecamy pobyt w gorących źródłach termalnych a w szczególności w zewnętrznych basenach z widokiem na majestatyczne, ośnieżone górskie szczyty.
Wstęp dodatkowo płatny ok. 26 Eur/os lub ok. 19 Eur/os (dla osób w wieku 13-15 lat) za 2,5 godzinny pobyt.

popołudnie w Livigno - Livigno to jedna z ulubionych młodzieżowych miejscówek, Ty też tam będziesz. Po wypięciu nart czekają Cię zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych.

Bormio lub Santa Caterina by night - Ci, co chcą poczuć prawdziwą wolność i emocje na nartach pod milionem gwiazd, mogą skusić się na nocną jazdę po legendarnych stokach Stelvio w Bormio lub na trasach w Santa Caterina.
Niestety night skiing, nie jest ujęty w cenę naszego karnetu. Wstęp dodatkowo płatny ok. 16 Eur/os lub ok. 1 Eur/os (dla osób w wieku 13-16 lat).

ZAKWATEROWANIE:
Hotel Milano*** - rodzinny hotel położony zaledwie 450 m od najbliższego wyciągu w Santa Caterina di Valfurva i ok. 12 km od stoków w Bormio.

Na terenie hotelu, do dyspozycji Gości znajduje się: restauracja, hol z częścią wypoczynkową, sala telewizyjna z kominkiem, przechowalnia nart.

Zakwaterowani będziecie w pokojach 2,3 i 4-osobowych. Każdy pokój posiada łazienkę i TV.

WYŻYWIENIE:
2 posiłki dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja 2-daniowa + bufet sałatkowy, woda do obiadokolacji w cenie), dania kuchni włoskiej i europejskiej serwowane w hotelowej restauracji.
Pierwszy posiłek: obiadokolacja pierwszego dnia pobytu w hotelu
Ostatni posiłek: śniadanie ostatniego dnia pobytu w hotelu

Cena zawiera:
zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, program, transfery na stok, opiekę kadry: kierownika, wychowawców, instruktorów, ubezpieczenie AXA KONTYNENTY
Cena nie zawiera:
dopłat transportowych (zakładka transport), skipassów, imprez fakultatywnych - biletów wstępu do atrakcji wymienionych w programie, posiłków tranzytowych, taksy klimatycznej

CENY SKIPASSÓW
5-dniowy młodzieżowy karnet grupowy Bormio Skipass (obejmujący 3 ośrodki tj. Santa Caterina, Bormio i Cima Piazzi-San Colombano) + 1-dniowy młodzieżowy karnet grupowy Livigno

MIO-1
ok. 105,5 EUR dla osób urodzonych w latach 2005 - 2008
ok. 157 EUR dla osób urodzonych w latach 2001 - 2004

MIO-3 i 5
ok. 133,5 EUR dla osób urodzonych w latach 2005 - 2008
ok. 206 EUR dla osób urodzonych w latach 2001 - 2004

Kaucja zwrotna za skipass - 5 EUR

Ceny skipassów pochodzą z informacji uzyskanych z ośrodków narciarskich i są niezależne od biura

INFORMACJE DODATKOWE:
UWAGA: Wszystkich uczestników obozów zimowych obowiązuje na stoku jazda w kasku ochronnym. Dodatkowo dla snowboardzistów zalecamy zabranie i używanie ochraniaczy na nadgarstki.
Zachęcamy do wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na miejscu. Cena w zależności od modelu waha się w granicach od ok.100 - 150 EUR.

Obóz nie jest przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.

obowiązkowa kaucja zwrotna - 20 EUR. Proponowane min. kieszonkowe 110 EUR + skipass + imprezy fakultatywne + posiłki tranzytowe. Dodatkowo wymagana jest kwota 1,50 EUR/os/doba (taksa klimatyczna). Cena aktualna przy kursie EUR nieprzekraczającym 4,45 PLN.
Planowana liczba uczestników na obozie ok. 40 osób.

Konieczny paszport lub dowód osobisty, legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna

 

TRANSPORT - JAK JEDZIEMY:
1 dzień - wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd przez Polskę, Czechy/Niemcy*, Austrię, Szwajcarię*
2 dzień - przyjazd do hotelu ok. godz. 17.00 - 21.00, zakwaterowanie, obiadokolacja
3-8 dzień - wypoczynek we Włoszech: śniadanie, wyjście na stok w godzinach porannych, zajęcia programowe na stoku, powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, wieczorem gry i konkursy integracyjne, wyjście na dyskotekę
9 dzień - wykwaterowanie, śniadanie, wyjazd z hotelu ok. godz. 6.00 - 10.00, przejazd przez Włochy, Szwajcarię*, Austrię, Czechy/Niemcy*
10 dzień - przyjazd do Polski wg. rozkładu jazdy
* przejazd i godziny przyjazdu/wyjazdu do/z ośrodka w zależności od turnusu

INFORMACJE TRANSPORTOWE
W tabelach rozkładu jazdy podajemy godziny odjazdów autokarów/pociągów. Na miejsce zbiórki prosimy o przybycie 20 minut wcześniej. Prosimy na miejsce wyjazdu i powrotu przybywać punktualnie.
[-1] wyjazd/powrót dzień przed datą rozpoczęcia/zakończenia turnusu;
[+1] wyjazd/powrót dzień po dacie rozpoczęcia/zakończenia turnusu.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się zapewnić jak największą ilość miast wyjazdowych, w związku z czym podróż nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są przesiadki oraz na wybranych odcinkach zmiana środka transportu na zastępczy (pociąg, mikrobus, samochód osobowy). W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do zmiany rozkładu po uprzednim powiadomieniu Klientów. Z miejscowości objętych rozkładem jazdy staramy się realizować przejazd uczestników we wszystkich terminach, jednak zastrzegamy sobie prawo odwołania połączenia antenowego jeśli w danym turnusie nie uzbiera się minimalna liczba 6 osób na przejazd daną trasą. W takim przypadku zostaną Państwo powiadomieni o najbliższym przystanku z którego będzie realizowany wyjazd.


Miejscowość
Wyjazd
Miejsce wyjazdu/powrotu dla terminu: I/SD PAX HB
Powrót
Dopłata
Głogów 22:00 Stacja paliw BP, ul. Legnicka 16 03:30 140 PLN
Gorzów Wielkopolski 19:15 Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 5:30 180 PLN
Kołobrzeg 15:30 Stacja paliw ORLEN ul. Koszalińska 78 09:00 200 PLN
Koszalin 14:45 Parking przed Dworcem PKP (pomiędzy ulicami) 09:45 200 PLN
Legnica 23:30 Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94) 02:00 120 PLN
Lubin 23:00 Stacja paliw CIRCLE-K z McDonlads przy C.H. OBI 02:30 120 PLN
Opole 23:30 Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 p. McDonalds 02:00 120 PLN
Płock 16:45 Stacja paliw Orlen, ul. Wyszogrodzka 123 (przy Mc Donalds) 06:30 140 PLN
Polkowice 22:30 McDonald's ul. Młyńska róg ul. Ogrodowej 03:00 120 PLN
Przystanek Dodatkowy 00:00 Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 100 PLN
Radom 16:45 Stacja paliw ORLEN, Maratońska 57 06:30 140 PLN
Szczecin 18:00 Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 róg ul. Struga 07:00 180 PLN
Warszawa 19:30 Parking przed Torwarem, ul. Łazienkowska przy Wisłostradzie 05:00 140 PLN
Wrocław 01:00 [+1] Bielany Wrocławskie - Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 01:00 80 PLN

 

Miejscowość
Wyjazd
Miejsce wyjazdu/powrotu dla terminu: II/SD PAX HB
Powrót
Dopłata
Białystok 16:30 Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72 11:00 180 PLN
Bielsko-Biała 05:00 [+1] Stacja paliw SHELL, ul. Warszawska 156 22:30 [-1] 40 PLN
Częstochowa 02:15 [+1] Stacja paliw SHELL, al. Jana Pawła II 5 01:00 100 PLN
Elbląg 18:30 Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds) 08:00 160 PLN
Gdańsk 19:00 Parking przy ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4) 08:00 160 PLN
Katowice 04:00 [+1] Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 23:30 [-1] 80 PLN
Lębork 17:00 Stacja paliw SHELL, ul. Słupska 26 09:15 200 PLN
Lublin 21:00 Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności) 06:30 140 PLN
Łódź 23:45 Stacja paliw ORLEN ul. Rokicińska 142 (róg ulicy Augustów) 03:30 120 PLN
Międzyrzec Podlaski 19:00 Stacja paliw ORLEN, ul. Zaścianki 80 08:30 160 PLN
Olsztyn 17:00 Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC) 09:30 180 PLN
Piotrków Trybunalski 00:45 [+1] Stacja paliw AMIC ENERGY, ul. Sikorskiego 8 (przy sklepie Lidl) 02:30 120 PLN
Przystanek Dodatkowy 00:00 Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 100 PLN
Rzeszów 00:30 [+1] Stacja paliw SHELL, ul. Reymonta 3 (Krakowska przy Wiadukcie Śląskim) 03:00 120 PLN
Słupsk 16:00 Stacja paliw ORLEN, ul. Gdańska 18a 10:00 200 PLN
Stalowa Wola 23:00 Stacja paliw ORLEN, ul. Staszica 2 04:15 120 PLN
Tczew19:45Swarożyn, stacja paliw ORLEN, DK22 obok węzła z A107:00180 PLN

 

Miejscowość
Wyjazd
Miejsce wyjazdu/powrotu dla terminu: III/SD PAX HB
Powrót
Dopłata
Bydgoszcz 20:00 Stacja paliw ORLEN, Al. Jana Pawła II 131 07:30 160 PLN
Gniezno 22:00 Stacja paliw LOTOS, ul. Żwirki i Wigury 32 (przy Mc'Donalds) 04:30 140 PLN
Gorzów Wielkopolski 22:30 Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 03:45 160 PLN
Kielce 21:00 Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 05:00 120 PLN
Kraków 23:00 Stacja Paliw BP, ul. Mirowska 201 (przy KFC) 03:00 100 PLN
Leszno 01:00 [+1] Stacja paliw AMIC ENERGY, Al. Konstytucji 3 Maja 3 (przy Mc'Donalds) 01:30 120 PLN
Nowa Sól 01:00 [+1] Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 10/15 01:30 160 PLN
Poznań 23:00 Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 03:30 120 PLN
Przystanek Dodatkowy 00:00 Szczegółowe miejsce oraz godzina wyjazdu/powrotu do ustalenia (dotyczy osób wsiadających po trasie, poza granicami kraju) 00:00 100 PLN
Świebodzin 23:30 Stacja paliw ORLEN, ul. Wojska Polskiego 8 (rondo DK92) 02:45 160 PLN
Toruń 19:00 Parking przed dworcem PKP Toruń Miasto (ul. Skrzyńskiego) 06:30 160 PLN
Wrocław 03:30 [+1] Bielany Wrocławskie - Stacja Paliw AMIC ENERGY, ul. Czekoladowa 16 23:30 [-1] 0 PLN
Zielona Góra00:30 [+1]Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie)02:00160 P