Pierwsze Kroki z Nartami i Snowboardem
Pierwsze Kroki z Nartami i Snowboardem
wiek: 6 - 13 lat
Miasto Wisła zwane Perłą Beskidów - urocze miejsce w Beskidzie Śląskim, u podnóża Góry Baraniej i Czantorii to idealne miejsce dla Maluchów, które chcą rozpocząć przygodę z nartami lub snowboardem. Piękny górski krajobraz, wiele ciekawych stoków i tras - dostosowanych do umiejętności amatorów białego szaleństwa, niesamowita atmosfera i ciepło mieszkańców - to wszystko sprawi, że Uczestnicy poczują się tu wyjątkowo dobrze.
Program:
Obóz ma na celu łagodne wprowadzenie naszych Najmłodszych Uczestników w świat białego szaleństwa. Program przeznaczony jest dla Dzieci, które nie miały w przeszłości kontaktu z nartami czy snowboardem. Poprzez zabawę i odpowiednie natężenie zajęć zarazimy je miłością nie tylko do nart i snowboardu, ale także do zdrowego stylu życia, jaki promują sporty zimowe. W młodości łatwiej nabywa się umiejętność jazdy, dzięki temu w przyszłości można nabierać systematycznie doświadczenia i czerpać z narciarstwa przyjemność, relaks i czystą frajdę!
..::Wyjątkowe podejście::.. - z założenia młodzi Uczestnicy nie są zazwyczaj w stanie skupić swojej uwagi zbyt długo na jednej czynności, dlatego zajęcia narciarskie przerywane są zabawami na śniegu, czy odpoczynkiem w ośrodku tak, aby dostosować ich natężenie do możliwości. Ośrodek położony jest ok. 150m od najbliższego wyciągu, na którym będziemy stawiać pierwsze kroki, dlatego instruktor może w każdym momencie zarządzić przerwę na regenerację w ośrodku i rozgrzanie zmarzniętych rączek.
..::Czemu na obóz?::.. - w czasie zajęć w grupie Uczestnicy są w stanie zobaczyć jak inni czerpią radość z uprawiania narciarstwa, co wg nas jest najlepszym sposobem, aby wzbudzić zainteresowanie tym sportem. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, maksymalnie 8 osób na 1 instruktora (osobne grupy narciarskie i snowboardowe - prosimy o deklarację w momencie zapisywania), pozwala to z jednej strony zachować indywidualne podejście, a z drugiej dać odpowiedni kontakt z rówieśnikami.
..::Sprzęt::.. - dobór sprzętu ma duże znaczenie, odpowiednio dobrany pomoże Maluchom w szybszym robieniu postępów. Z Uczestnikami, którzy nie posiadają własnego sprzętu Instruktorzy wybiorą się do wypożyczalni, gdzie pomogą dobrać odpowiednie wyposażenie. Sprzęt wypożyczamy za dopłatą 150zł/turnus. Dobry sprzęt to także bezpieczeństwo, nasi instruktorzy zadbają, aby wyregulować siłę wypięcia wiązań. Wymagamy, aby każdy Uczestnik posiadał swój własny kask narciarski.
..::Karnety i trasy::.. - w czasie Obozu zapewniamy karnety narciarskie. Na początku będziemy korzystać z najbliższych ośrodków i wyciągów, zaczynając od podchodzenia na tzw. oślich łączkach, potem przyjdzie czas na naukę jazdy na orczyku. W ramach postępów Uczestnicy wybiorą się także na dalsze trasy (zapewniamy przejazdy).
..::Ilość zajęć::.. - codziennie na stoku będziemy spędzać od 3 do 4 godzin, w zależności od warunków pogodowych i postępów Uczestników. Zajęcia zazwyczaj odbywają się przed południem, kiedy stoki są najlepiej przygotowane, a także po południu po przerwie obiadowej. Najwytrwalsi wybiorą się także na nocne oświetlone stoki! Po zajęciach instruktorzy przeprowadzą wykłady na temat pielęgnacji sprzętu, zasad bezpieczeństwa
w górach, oraz zapoznają Uczestników z Białym Kodeksem Narciarskim.
Oprócz szaleństw na stokach proponujemy jeszcze:
..::Zimowe Kino::.. - wieczorami, w chwilach odpoczynku, w ciepłych kapciach z kubkiem pysznego kakao, Uczestnicy zobaczą najfajniejsze bajki i filmy dla dzieci.
..::Zajęcia z pierwszej pomocy::.. - Dzieci wezmą udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy lekarz opowie im jak zatamować krwotok, zabandażować rękę, oraz jak postępować w przypadku omdlenia.
..::Zajęcia plastyczne::.. - po wyczerpujących zajęciach sportowych Uczestnicy będą mieli okazję puścić wodze fantazji i na specjalnych zajęciach plastycznych rozwinąć swoje artystyczne skrzydła.
Nie zabraknie również typowo zimowych zabaw takich, jak: lepienie bałwana, zjazdy na „jabłuszkach" czy po prostu taplanie się w śniegu.
Co zabrać:
Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także: legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną, książeczkę zdrowia, numer PESEL.
Zakwaterowanie:
Pensjonat Słoneczny Gród (http://www.slonecznygrod.pl/) w Wiśle. Pokoje stylowe, z klimatem, 2-4 osobowe
z wygodnymi, przestronnymi, świeżo wyremontowanymi łazienkami. Bezpieczny, ogrodzony teren przystosowany do wypoczynku dzieci i młodzieży. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci.
Uwaga: Przykładamy dużą wagę do odpowiedniego doboru wiekowego grup, dlatego Pensjonat Słoneczny Gród przeznaczony będzie tylko dla Dzieci w wieku 5-13 lat.
Pensjonat Słoneczny Gród
Adres:
Pensjonat Słoneczny Gród
ul. Kopydło 58
43-460 Wisła
woj. śląskie
tel.:33 855 31 24
http://www.slonecznygrod.pl/
e-mail:slonecznygrod
Wyżywienie:
4 posiłki dziennie - śniadanie, obiad w czasie, którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna i kończy się obiadem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.
..:: Warianty ::..
1. Opcja narty
2. Opcja snowboard
.:: Terminy, ceny i dostępność ::..
| l.p. | termin od - do | cena |
|---|---|---|
1. | 15.01 - 21.01.12 | 999 PLN |
2. | 22.01 - 28.01.12 | 999 PLN |
3. | 29.01 - 04.02.12 | 999 PLN |
..:: Cena obejmuje ::..
Zakwaterowanie, wyżywienie, program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 pln), materiały programowe.
..:: Cena nie obejmuje ::..
Dojazdu.












