Winter Survival Chill Zone 2021 Wiek: 13-18

survival

Winter Survival Chill Zone 2021
Wiek: 13-18

24/01/2021 - 30/01/2021 cena 1199 zł
07/02/2021 - 13/02/2021 cena 1199 zł

lokalizacja:
OW Przystanek Drzewina

Okres zimowy to dla wielu osób trudny czas, który spędzają w domach. Ale nie my!Dla prawdziwych survivalowców nie ma złej pogody, a ognisko potrafią rozpalić w każdym, nawet najtrudniejszym terenie. Jednak po ciężkich dniach w terenie warto odpocząć i nabrać nowych sił na kolejne wyprawy. Proponujemy chwile odboju w starym, a nawet pradawnym stylu.

Program

KNIFEMAKING. Na tych zajęciach w ramach przygotowań przed sezonem letnim uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego noża z przygotowanych uprzednio komponentów. Własny nóż spełni wszystkie oczekiwania oraz pozwoli na stworzenie swojej rękojeści "szytej na miarę". Zajęcia będą prowadzone oczywiście pod okiem doświadczonego instruktora i z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa.

PAPRODZIADOWA KUCHNIA. Nasi instruktorzy to mistrzowie leśnej kuchni. Pokażą wam, jak zrobić suszone mięso tzw. Beef Jerky, które to stanowi świetny zapas energii czekający w kieszeni na właściwą okazję, aby uratować nam skórę podczas zimowych biwaków, czy leśnych spacerów.

REALNE, ZIMOWE SYMULACJE SURVIVALOWE. Zimą przyroda drastycznie się zmienia. Przygotowanie i rozpalenie ogniska zimą jest wyzwaniem, nawet w miejscu, gdzie latem rozpalaliśmy je bez problemu. Uczestnicy na zajęciach będą szlifować swoje umiejętności w terenie dla prawdziwych koneserów survivalu. Przerobimy teoretycznie oraz częściowo w praktyce survivalove scenariusze, np. wpadnięcie do lodowatej wody czy utratę ekwipunku lub orientacji w terenie.

STREFA CHILLU. Po ciężkim dniu w terenie należy się chwila odboju w starym, a wręcz pradawnym stylu. Wieczorami, choć nie wszystkimi, skupimy się na relaksie przy konsolach oraz podczas oglądania filmów związanych z tematyką survivalu.

NOCNA IMPREZA NA ORIENTACJĘ. Absolutną podstawą podstaw leśnego rzemiosła jest nawigacja w terenie. Aby zimowe noce nie stanowiły problemu, każdy uczestnik zostanie przeszkolony z obsługi kompasu oraz mapy,
a następnie sprawdzi się w tej dziedzinie pod czujnym okiem instruktora. Aby zadanie nie było zbyt proste będziemy robić to pod osłoną nocy.

ZIMOWA SZPEJOLOGIA. Niektórzy mówią, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie. Podczas trwania obozu dowiemy się w jaki sposób działa zarówno w nowej jak i tradycyjnej technologii odzież odporna na warunki atmosferyczne. Takie pojęcia jak Gore Tex, Softshell lub Wełna Merynosów będą dla was chlebem powszednim.

PIERWSZA POMOC. Na zajęciach Uczestnicy dowiedzą się, jak zaradzić w razie wypadku, opatrzyć proste rany i prawidłowo wezwać fachową pomoc. Ponadto omówimy i przećwiczymy wzywanie pomocy za pomocą telefonu.

ATV - all-terrain vehicle (quad). Teren otaczający MILITARY BASE CAMP oraz ośrodek w Drzewinie jest rozległy, więc do poznania najdalszych zakamarków wykorzystamy pojazdy ATV. Dzięki nim dojedziemy do najdalszych, a czasem najtrudniejszych terenów w okolicy by sprawdzić swoje umiejętności survivalowe.

ZAJĘCIA LINOWE. Uczestnicy będą pokonywać mosty linowe i spróbują wchodzenia po drabince alpinistycznej. Posłuchają rad instruktorów i nauczą się podstawowych węzłów. Wszystkie zajęcia linowe prowadzone są przez uprawnionych do tego instruktorów, a sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty.

STREFA REGENERACJI: Wybierzemy się do Aqua Centrum w Kościerzynie. To nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny na Kaszubach. Do dyspozycji: basen sportowy, rekreacyjny, jacuzzi, masaże podwodne, bicze i parasole wodne oraz zjeżdżalnie. Wszystko to pod czujnym okiem ratownika WOPR.

OW Przystanek Drzewina

Ośrodek Wypoczynkowy Przystanek Drzewina. Niezwykle klimatyczny ośrodek wypoczynkowy położony w urokliwej i spokojnej miejscowości Drzewina na Kaszubach. Obiekt jest po generalnym remoncie wykonanym na przełomie 2016/2017 roku. Pokoje 3-, 4-, 5- i 6-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duża sala sportowo-dydaktyczna, jadalnia, dwa zewnętrzne namioty sferyczne, boisko sportowe i dużo terenu rekreacyjnego.

http://przystanekdrzewina.pl/
Drzewina 6a
83-041 Mierzeszyn

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

cena zawiera

Zakwaterowanie (6 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

cena nie zawiera

Dojazdu.

Organizujemy za dopłatą dojazd na obóz z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie dostępny na ok. 7 dni przed wyjazdem (wysyłamy wiadomość e-mail ze szczegółowymi informacjami na adres podany przy rezerwacji).

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Dojazd z poszczególnych miast Polski będzie realizowany w zależności od terminu ferii.

Drzewina0zł Gdańsk 98zł
Katowice 218zł Kraków 228zł
Łódź 198zł Poznań 198zł
Szczecin 198zł Toruń 178zł
Warszawa 198zł Wrocław 198zł

 

 

 http://www.niceski.pl/img/u/400x222xski,P20na,P20podstrony.jpg.pagespeed.ic.IxhNv2B_su.jpg